Spray odblaskowy Albedo100
Permanentny Bezbarwny

 • Bardzo trwały
 • Odblaskowy w ciemności
 • Do stosowania na tworzywach sztucznych

Albedo100 Permanentny Bezbarwny jest całkowicie przezroczystym preparatem, mającym silne właściwości odblaskowe. Stosuje się go do różnego rodzaju tworzyw sztucznych. W świetle dziennym, spray jest niewidoczny, lecz w ciemności odbija światło i doskonale go widać. Podobnie jak w przypadku wersji przeznaczonej do ubrań, nadmierne użycie, może przynieść szarą poświatę. Przed użyciem, spray wymaga do 15 minut czasu schnięcia.

Zastosowanie

Efekt odblaskowy, który zapewnia Albedo100 jest szczególnie ważny w trakcie każdej aktywności, którą wykonujemy po zmroku. Niezależnie cz będzie to bieganie, czy wieczorny spacer. Tę wersję sprayu Albedo100 przeznaczono głównie do użytku na tworzywach sztucznych. Dzięki temu można używać go na ramie lub kołach roweru, kasku, wózku inwalidzkim lub dziecięcym i masie innych rzeczy. Przed użyciem spray wymaga do 15 minut czasu schnięcia.

Albedo100 Permanentny Niewidoczny przeznaczony jest do użycia na tworzywach sztucznych, takich jak: plastik, drewno, metal itp.

Albedo100 Water ResistantOdporny na deszczAlbedo100 Water ResistantBardzo trwały


Albedo 100 Permanentny Bezbarwny to spray odblaskowy. Środek, po użyciu tworzy delikatną powłokę, która jest całkowicie niewidoczna w świetle dziennym, ale świetnie odbija światło w ciemności w kierunku jego źródła. Dzięki temu, jedynie osoba stojąca za źródłem działania światła widzi odbicie.
Najprościej efekt możemy sprawdzić poprzez oświetlenie pomalowanej powierzchni silnym światłem latarki trzymanej na wysokości oczu. Można także wykonać zdjęcie z lampą błyskową, np. aparatem telefonu komórkowego lub obserwować obiekt z pewnej odległości z samochodu z włączonymi światłami.
 1. Zawsze spryskiwać na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przed użyciem wstrząsaj puszką przez 1 minutę (przynajmniej 20 sekund od usłyszenia kulki znajdującej się w środku). Powtarzaj czynność podczas spryskiwania.
 2. Po wstrząśnięciu natychmiast rozpocznij spryskiwanie z odległości ok 30 cm tak, aby nanieść spray równomiernie. Trzymaj puszkę ze sprayem pionowo i nie aplikuj jej zbyt dużo. Wysycha w kilka minut w temperaturze pokojowej.
 3. Wyczyść dyszę po użyciu odwracając puszkę i natryskując przez ok 1-2 sek.
 4. Ważne:

  Preparat znika po wypraniu i nie zmienia koloru ani nie niszczy powierzchni. Preparat utrzymuje się przez okres około tygodnia po nałożeniu, zależnie od rodzaju powierzchni, nałożonej ilości, a przede wszystkim stopnia zużycia. W przypadku intensywnego zużycia należy dodać więcej preparatu w celu osiągnięcia pełnego efektu oraz regularnie sprawdzać efekt refleksyjny.

  Efekt można sprawdzić poprzez oświetlenie pomalowanej powierzchni silnym światłem latarki trzymanej na wysokości oczu. Można także wykonać zdjęcie z fleszem, np. aparatem telefonu komórkowego.

  Wskazówka: Można łatwo tworzyć znaki refleksyjne przez wycięcie szablonów, przyłożenie ich do powierzchni oraz rozpylenie na nie preparatu.