Najczęściej zadawane pytania

Albedo jest miarą zdolności odbijania światła. Albedo równe 1,00 oznacza, że całe światło zostało odbite od powierzchni, a 0,00 oznacza, że odbicia światła brak. Im bielsza jest powierzchnia, tym większa jest wartość albedo. Czarny obiekt wcale nie odbija światła, co oznacza, że jego albedo wynosi 0,00. Śnieg natomiast może mieć albedo 0,9 = 90{edd86676a67030248bc38075bf2d1792e9d1401dab932b48b421de91932ff806} odbitego światła.
Preparat refleksyjny Albedo100 odbija światło w kierunku, z którego światło pada na obiekt. Dlatego po oświetleniu światłami samochodowymi, jedynie kierowca i pasażerowie zobaczą odbicie. Ludzie stojący pod innym kątem nie zaobserwują odbicia.

Zalecamy rozpylanie na dolne partie, ponieważ światła krótkie są skierowane ku ziemi. Nogi zwierzęcia są dobrym miejscem do rozpylania – kombinacja zbliżenia ku ziemi i ruchu poprawia widoczność.

Zaleca się spryskiwać 1ml na sekundę, więc 200ml puszka może wystarczyć na 100 oprysków.
Preparat refleksyjny Albedo100 zawiera przezroczysty klej, refleksyjne mikrokulki oraz czynnik aerozolowy (mieszanina butanu i propanu). Aby zoptymalizować przyczepność do różnych powierzchni, skład preparatów nieco się różni.
Preparat refleksyjny Albedo100 nie jest niebezpieczny, ale tak jak wszystkie preparaty aerozolowe powinien być używany zgodnie z przeznaczeniem i nie przez dzieci. Rozpylać tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, najlepiej na zewnątrz. Nie rozpylać w pobliżu oczu, ust i nosa i nie wdychać.
Preparat refleksyjny Albedo100 zawiera składniki niepowodujące podrażnienia skóry. Na przykład stosuje się w nim klej podobny do stosowanego w pewnych operacjach chirurgicznych. Jednak osoby uczulone powinny uważać i unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą.
Preparat przylega do suchych tkanin i jest bardzo skuteczny na tkaninach takich jak dżins, polar, płótno. Na błyszczących materiałach syntetycznych i nylonowych przyczepność może być ograniczona.
Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją, to uzyskasz powierzchnię preparatu, która jest niewidoczna w świetle dziennym, ale odbija światło w ciemności. Dlatego nie powinieneś widzieć preparatu, dopóki nie zostanie on oświetlony. Jednakże nie należy rozpylać na mokre powierzchnie. Natryskiwać tylko na suche powierzchnie, w przeciwnym razie większość preparatu zniknie. Szczególnie dotyczy to sierści.

Jeśli nie widać refleksyjnego efektu zależy to zazwyczaj od tego jak sprawdzacie rezultat. Najlepszym sposobem sprawdzenia jest:

Trzymać latarkę na poziomie oczu i świecić na potraktowane miejsce.
Wykonać zdjęcie z fleszem i patrzeć na zdjęcie.
Usiąść w samochodzie, włączyć reflektory i obserwować spryskany obiekt z odległości.

Trwałość preparatu refleksyjnego Albedo100 zależy od kilku czynników. Głównymi czynnikami są narażenie potraktowanej powierzchni na zużycie mechaniczne, materiał na który rozpylono preparat oraz ilość preparatu.
W normalnych warunkach preparat zazwyczaj przylega np. do dżinsu przez kilka dni. Ponieważ efekt stopniowo zanika zalecamy ciągłe sprawdzanie i ponowne rozpylanie w razie potrzeby.
Po wypraniu odzieży preparat zniknie całkowicie, co oznacza, że trzeba powtórzyć operację.
Albedo100 Invisible Bright, Sparkling Grey oraz Horse and Pets znikają po wypraniu/umyciu. Jeśli nie znikną całkowicie to prawdopodobnie dlatego, że rozpylono zbyt dużo i zbyt blisko powierzchni. Jednak po jakimś czasie preparat zniknie. Namoczyć artykuł w wodzie z mydłem lub detergentem i ostrożnie trzeć powierzchnie ręcznie.
Należy pamiętać, że Albedo Permanent Metallic jest trwały i przeznaczony do ciągłego użycia i dlatego jest nieusuwalny.
Tak.
Ale trzeba pamiętać, że Albedo100 najlepiej trzyma się powierzchni suchych podczas nakładania. Jeśli po nałożeniu materiał zostanie narażony na deszcz, to preparat nie zniknie. Dopiero po upraniu odzieży składniki detergentu rozpuszczą klej oraz dodatkowo dzięki efektowi mechanicznemu preparat zostaje usunięty.
Tak! W takim przypadku należy użyć Albedo100 Permanent Metallic. Jest on trwały i nie znika po umyciu. Efekt jest zdumiewający na kołach wózków dziecięcych, rowerach, bramach, skrzynkach na listy, kajakach, koszach na śmieci, narzędziach, metalu, powierzchniach malowanych, chodnikach, ogrodzeniach, tkaninach nylonowych, kaskach rowerowych itd.
Można tworzyć różne teksty i symbole. Ogranicza was tylko wasza wyobraźnia. Najlepszy rezultat osiąga się przez wycięcie szablonu, przyłożenie go do powierzchni, a następnie rozpylenie na niego preparatu (aby uzyskać równe krawędzie).

Horse and Pets

Na zwierzętach należy używać Albedo100 Horse & Pets. Został on opracowany, aby zapewnić optymalną widoczność zwierzętom i jest on łagodny dla sierści.
Nie należy stosować Albedo100 Horse and Pets na zwierzętach uczulonych na szampon i podobne produkty. Oczywiście nie należy natryskiwać na rany czy skaleczenia ani na pyszczek. Albedo100 Horse and Pets należy stosować na zewnątrz i upewnić się, że zwierzę nie wdycha preparatu. Należy przestrzegać tych wskazówek, produkt będzie bezpieczny w użyciu i zwiększy widoczność i bezpieczeństwo waszego pupila.
Jeśli rozpylimy preparat na mokrą sierść klej nie przyklei się, co z kolei oznacza, że mikrokulki refleksyjne nie przylgną tak jak do suchej sierści. Dlatego po rozpyleniu na mokrą/wilgotną sierść otrzyma się zdecydowanie słabszy efekt refleksyjny.
Zalecamy rozpylać jedynie na suchą sierść. Jeśli sierść zmoknie po zastosowaniu preparatu, nie będzie to miało wpływu na jego trwałość . Sierść musi być sucha jedynie w trakcie nakładania i kilka minut po.
Komponenty przylegające do sierści po natryśnięciu – klej i mikro kluki nie są szkodliwe. Nie są one trawione w układzie pokarmowym (są nieprzyswajalne). Natomiast jeśli zwierzę połknie większe ilości preparatu, należy skontaktować się z weterynarzem. Produkt trzeba trzymać poza zasięgiem zarówno dzieci jak i zwierząt domowych.
Patrz poprzednia odpowiedź. To samo dotyczy koni. Zalecamy stosowanie preparatu tylko na suchą sierść. Preparat rozpylony na konie przed jazdą będzie skuteczny nawet po narażeniu na deszcz. Jednak należy unikać rozpylania na morą/wilgotną sierść, ponieważ to znacznie osłabia efekt.
Najlepszą widoczność uzyskuje się rozpylając na ruchome części ciała. Nogi (z przodu na nogach przednich i z tyłu na tylnych) i ogon zapewniają optymalna widoczność. Rozpylając na przednie nogi, należy upewnić się, że preparat nie pada na pysk zwierzęcia. Najlepszym sposobem jest rozpylanie na zewnątrz w kierunku wiatru, z dala od pyska zwierzęcia.